Späť na články13.02.2024

Nissan oficiálne predstavil nový model Interstar pre rok 2024

Nissan Interstar novej generácie sa po prvýkrát v histórii predstavuje s plne elektrickým pohonom - Interstar-e

Nissan oficiálne predstavil nový model Interstar pre rok 2024

Nissan predstavuje novú generáciu modelu Interstar, veľkej dodávky, ktorá je najmodernejším prírastkom do portfólia ľahkých úžitkových vozidiel Nissan (LCV). Je to aj prvá veľká dodávka Nissan dostupná s čisto elektrickým batériovým pohonom. Interstar sa dodáva so štandardnou zárukou Nissan na 5 rokov alebo 160 000 kilometrov, resp. 8 rokov alebo 160 000 kilometrov na batériu elektrického modelu Interstar-e.



87 kWh batéria zabezpečí maximálny dojazd viac ako 460 kilometrov. Rýchlonabíjanie DC poskytne 252 km dojazdu za 30 minút, a verzia na kratšie misie so 40 kWh batériou na približne 200 km. "Pomalé" AC nabíjanie  zase v depe zabezpečí nabitie od 10 do 100 % za menej ako 4 hodiny. Nový model bude vybavený špičkovou aerodynamikou vo svojej triede s 20 % znížením odporu vzduchu (SCx), čo zákazníkom pomôže ušetriť buď palivo, alebo elektrickú energiu a maximalizovať dojazd a efektivitu podnikania.



Nová generácia Interstaru sa môže pochváliť aj o 40 mm širšími bočnými dverami a o 100 mm dlhšou ložnou plochou, čo zákazníkom poskytuje ďalší dôležitý priestor na uloženie väčšieho množstva tovaru a služieb. Obávate sa balenia príliš ťažkého vybavenia? Úplne nová veľká dodávka Nissan sa môže pochváliť aj v oblasti užitočného zaťaženia, ktoré dosahuje až 1,6 tony v prípade elektrickej verzie a takmer 2 tony v prípade variantov s nafotvým pohonom. Interstar novej generácie v dieselovej aj elektrickej verzii má maximálnu ťažnú kapacitu 2500 kg.



Od predchádzajúcich generácií sa odlišuje aj prepracovaným interiérom, ktorý je navrhnutý s ohľadom na vodiča a cestujúcich. Odolné poťahy sedadiel spolu s vyhrievaným čelným sklom a sedadlami nielen chránia čalúnenie vozidla, ale poskytujú vodičom potrebný dodatočný komfort a oporu aj počas dlhšieho pobytu za volantom. Manévrovateľnosť nášho najnovšieho modelu sa tiež výrazne zlepšila, pretože v porovnaní so staršími verziami má lepší priemer otáčania -1,5 metra, čo umožňuje plynulejšie prekonávanie zložitých mestských ulíc bez toho, aby sa znížila schopnosť prepravy nákladu.


Všetky modely Interstar novej generácie sú štandardne vybavené širokou škálou bezpečnostných prvkov vrátane systému núdzového brzdenia, systému varovania pred ospalosťou a systému monitorovania tlaku v pneumatikách. Súčasťou tejto úplne novej ponuky je aj asistent pri ťahaní prívesu.

ZDROJ: autozurnal.com


ZDROJ: autozurnal.com