Späť na články31.01.2024

Renault chystá ďalšie SUV

Renault mení takmer všetky modely na SUV. A dokonca príde aj s úplne novým. Postaviť sa má medzi Captur a Austral.

Renault chystá ďalšie SUV

Aj Renault sa snaží vyťažiť čo najviac z módy SUV. Po vyškrtnutí neúspešných modelov Kadjar a Koleos má však v súčasnosti v ponuke len Captur, Austral a Arkanu. Zvyšok portfólia dopĺňa zaujímavým spôsobom. Na SUV totiž pretransformoval aj legendárny Espace, ktorý je predĺženým Australom a dokonca Scénic, z ktorého sa však stal čistý elektromobil s prívlastkom E-Tech. 


No a z Australu vznikne aj štýlové plug-in hybridné SUV-kupé Rafale, ktoré má byť vlajkovou loďou. Ostatné SUV Kwid, Kiger a Kardian nie sú určené pre Európu, podobne ako Renault Duster. A tak chce na starom kontinente francúzska značka ešte jeden model so zvýšeným podvozkom.


Síce netušíme jeho názov, no vyplniť má priam virtuálnu medzeru medzi Capturom s dĺžkou 4 227 a väčším Australom s dĺžkou 4 510 mm. S Australom by ale nemal mať veľa spoločného. Jeho základom bude skôr lacnejšia platforma CMF-B z Capturu či Arkany, hoci rozmermi by sa mohol tváriť na väčší model. Podľa viceprezidenta Bruna Vaneleho sa totiž Renault až príliš zameriava na segment malých SUV, pričom zákazníkov to ťahá skôr o triedu vyššie. Dôvodom bude nepochybne aj vidina vyšších marží. Dizajn by mal čerpať z vynoveného Clia, elektrického Scénicu aj z SUV-kupé Rafale. Pod kapotou si novinka udrží spaľovacie motory, no pravdepodobne už len v hybridnej alebo plug-in hybridnej podobe.


ZDROJ: auto.pravda.sk